امارگیر حرفه ای سایت

امارگیر حرفه ای وبلاگ و سایت


 

سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست ( HSE-MS)

این وبلاگ تلاش می کند به نشر و ارائه مطالب علمی و کاربردی در زمینه سیستم مدیریت HSE و همچنین آخرین اخبار مرتبط بپردازد.

ضرورت استفاده از کارکنان در جایگاه مناسب و متناسب با توانمندی هایشان
ساعت ۱:٤۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٧ آذر ۱۳٩٢  کلمات کلیدی:

مکسول جان سی حکایت می کنه که: یک وقتی، حیوانات تصمیم گرفتند در یک مدرسه آموزش مهارت های حیوانات شرکت کنند. برنامه آموزشی آنها شامل دویدن، بالا رفتن، شنا کردن و پرواز کردن بود. همه حیوانات همه درس ها را انتخاب کردند.

اردک که در شنا کردن عالی بود و از معلم خود بهتر شنا می کرد، در پرواز نمره قبولی نیاورد و در دویدن ضعیف بود. چون در دویدن بسیار کند بود، ناچار شد شنا را از درس خود حدف کند و پس از تعطیلی ساعات درسی، در مدرسه می ماند و دویدن تمرین می کرد. این تمرین باعث شد که پاهای پرده دار او کاملاً پوستمال شوند و به همین دلیل کسی ناراحت نشد مگر خود اردک.

خرگوش در دویدن در رأس کلاس خود بود. اما عصب های ماهیچه هایش به علت تمرین زیاد شنا کشیده شدند و در دویدن هم کم می آورد و مثل سابق نمی توانست بدود.

سنجاب در بالا رفتن عالی بود. اما در کلاس پرواز بیچاره شده بود. زیرا معلم او را وادار کرده بود از زمین به بالا برود نه این که از درخت پایین بیاید. سنجاب به دلیل فشار زیاد دچار گرفتگی عضلات شد. از این رو در بالا رفتن نمره «ج» و در دویدن «د» گرفت و مردود شد.

عقاب یک بچه مساله دار بود و به خاطر بی انضباطی به سختی تنبیه شد چون در کلاس های پرواز از همه جلوتر بود و اصرار داشت روش خود را در بالا رفتن به کار گیرد.

نتیجه:

آدم هایی موفق هستند که جای مناسب خود را کشف کرده اند. مدیران موفق باید به زیردستان خود کمک کنند که جای مناسب خود را بیابند.

 مدیران محترم از هر یک از کارمندانتان در جای خودشان استفاده کنید چرا از اردک کار خرگوش و از خرگوش کار اردک را توقع دارید.

کارمندان عزیز به هر قیمتی نخواهید اردکی باشید به جای خرگوش یا خرگوشی باشید به جای اردک.

راستی تو HSE چندتا اردک داریم که جای خرگوشا نشستن و چند تا خرگوش داریم که جای اردکها نشستن، ای کاش همه سرجای خود بودن تا با هم افزایی که ایجاد می شد کارها بهتر پیش می رفت نه؟


 

امارگیر حرفه ای سایت

امارگیر حرفه ای وبلاگ و سایت

 
 
 
--- عباس زراءنژاد-hse page contents