امارگیر حرفه ای سایت

امارگیر حرفه ای وبلاگ و سایت


 

سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست ( HSE-MS)

این وبلاگ تلاش می کند به نشر و ارائه مطالب علمی و کاربردی در زمینه سیستم مدیریت HSE و همچنین آخرین اخبار مرتبط بپردازد.

یادمون باشه هنوز هم عقابیم
ساعت ۱٠:٥٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٥ آذر ۱۳٩٢  کلمات کلیدی:

حکایت می کنند که عقاب پیری در اثر کهولت به حال مرگ افتاده بود و در حالی که آخرین نفسهایش را می کشید کلاغ هایی را دید که بر گردش حلقه زده و قصد داشتند لاشه اش را بخورند.

عقاب تیز پرواز و مغرور که هرگز خود را چنین خوار و ضعیف ندیده بود به خشم آمد و از آخرین نیرویش مدد گرفت و به آنها حمله کرد. کلاغ های ترسو و بزدل پا به فرار گذاشتند. عقاب پیر حتی در حال مرگ نیز از قدرت خویش خبر داشت اما کلاغ های بزدل با آنکه تعدادشان زیاد بود مقاومت را جایز ندانستند و فرار کردند.

نتیجه

مشکلات و مسائل بی شباهت به کلاغ های بیمناک نیستند به شرطی که همچون عقاب به آنها حمله ور شویم. در HSE در حال حاضر تبدیل به همون عقاب پیر و فرتوت شدیم البته نه به خاطر کهولت سن بلکه به علت بیماری که حتی کلاغها  هم شجاعت خوردنمونو پیدا کردن و جالب اینکه ظاهرا خودمون هم راضی هستیم.

بیماری این عقاب فرتوت به علت عملکرد ضعیف و  نادرستشه و به نظر می رسه که باید باور کنه که اولا هنوز یه عقابه و حتی با یک حرکت کوچولو می تونه خیلی از کلاغها  (مشکلات و چالش ها) را به راحتی از سر راهش برداره البته اگر باور و اعتقاد داشته باشه  

به نظر می رسه شاید با کمی دارودرمانی و تغذیه مناسب (به کارگیری مدیران و متخصصان شایسته، نقدینگی لازم، بهینه سازی ساختارها و فرایندها و ...)  و کمی مراقبت و حمایت ( تعهد و پشتیبانی مدیران ارشد)  بتوان این عقاب را مجددا سرپا  نگه داشت که به جای شکار شدن اونهم به دست کلاغها مجددا بتونه بالهاشو باز کنه، اوج بگیره و شکار کنه مثل قبلنا.

پس پس باید امیدوار بود آقا شیره سلطان جنگل و بیشه یه کاری بکنه کارستون.


 

امارگیر حرفه ای سایت

امارگیر حرفه ای وبلاگ و سایت

 
 
 
--- عباس زراءنژاد-hse page contents