امارگیر حرفه ای سایت

امارگیر حرفه ای وبلاگ و سایت


 

سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست ( HSE-MS)

این وبلاگ تلاش می کند به نشر و ارائه مطالب علمی و کاربردی در زمینه سیستم مدیریت HSE و همچنین آخرین اخبار مرتبط بپردازد.

وقت آن رسیده که در HSE کلبه های گلی را با خانه های شیشه ای عوض کنیم
ساعت ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٤ آذر ۱۳٩٢  کلمات کلیدی:

حکایت:

جان ساندرلند، مدیر عامل سابق یکی از شرکت‌های محصولات غذایی در آمریکا، در مقابل استدلال مدیرانش مبنی بر اینکه می‌توان یا فروش را افزایش داد یا حاشیه سود را، و نه هر دو را، با یک تمثیل پاسخ می‌داد. او زمانی را به مدیر یادآوری می‌کرد که انسان‌ها در کلبه‌های گلی زندگی می‌کردند و در تلاش بودند که هم کلبه را گرم نگاه دارند و هم از نور خورشید در داخل کلبه بهره ببرند: یک سوراخ در دیوار کلبه باعث می‌شد بتوان از نور روز استفاده کرد اما سرما هم به درون کلبه راه می‌یافت؛ بستن سوراخ باعث می‌شد درون کلبه گرم شود اما کاملاً تاریک باشد. اختراع شیشه داشتن همزمان گرما و نور را امکان پذیر کرد. او سپس می‌پرسید: «شیشه کجاست؟»

تطبیق با شرایط ما:

این حکایت، روایتی از این روزهای HSE ماست. HSE به مثابه همان کلبه گلی است و مدیران معتقدند نمی توان هم ایمنی را فراهم کنند و هم مشارکت سازمانی را بدون اینکه کسی را ناراحت نکنند جلب کنند و فکر می کنند تحقق هر دوی اینها محاله!!!، اگر نواقص را گزارش و پیگیری نکنند به عبارتی هزینه ای نتراشند و کسی را از خود ناراحت نکنند، آمار حوادث سر به فلک می کشد، اگر مشکلات و نواقص را پایش و کنترل کنند اولاً خیلی ها از دستشان ناراحت می شوند (رفاقت های دیرینه شاید بهم بخورد) دوماً کلی هزینه روی دست سازمان گذاشته اند (آدم بده می شوند)

راهکار:

 باید HSE علمی سازی شود به عبارتی شیشه اختراع شده چرا باید از گل استفاده کرد؟ باید از سایر علوم نظیر اقتصاد و آمار در HSE استفاده کرد تا از عملکردها به خوبی دفاع کرد. باید با انجام مطالعات هزینه-سود به مدیران ارشد نشان داد که HSE یک درآمد پایدار است، نه یک هزینه اضافی، باید نشان دهیم که HSE لازمه رشد اقتصادی و  توسعه پایدار سازمانه نه ابزاری برای دوام دوستی ها و باقی ماندن در مناصب مدیریتی، باید نشان دهیم HSE باعث تعالی سازمان در ابعاد انسانی، زیست محیطی و اجتماعی می شود، این کارها را انجام بدهیم تعهد و رهبری، حمایت و پشتیبانی، مشارکت و پویایی به HSE برمی گرده در غیر این صورت وضعیت ببه همین شکل باقی می مونه و شاید روزبروز هم بدتر بشه.

مدیران باید یاد بگیرند نباید فقط گله و شکایت کنند بلکه باید اول فکر کنن بعد کار. همش گله و شکایت می شنویم که مدیران ارشد تعهد و رهبری ندارند، بودجه نداریم، آدم متخصص نداریم و ....

سخنی با مدیران:

کلبه گلی HSE را با یک کلبه شیشه ای عوض کنید.

 


 

امارگیر حرفه ای سایت

امارگیر حرفه ای وبلاگ و سایت

 
 
 
--- عباس زراءنژاد-hse page contents