امارگیر حرفه ای سایت

امارگیر حرفه ای وبلاگ و سایت


 

سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست ( HSE-MS)

این وبلاگ تلاش می کند به نشر و ارائه مطالب علمی و کاربردی در زمینه سیستم مدیریت HSE و همچنین آخرین اخبار مرتبط بپردازد.

مدیریت دانش در حوزه HSE یک اجبار نه یک انتخاب
ساعت ٩:٤۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩۱  کلمات کلیدی:

امروزه هر چند اهمیت و ضرورت وجود سیستم های مختلف فیزیکی و مکانیکی در ارتقای سطح عملکرد HSE بر کسی پوشیده نیست اما این یک واقعیت اجتناب ناپذیر است که سازمانها به منظور بهبود عملکردهای شغلی و کاهش نرخ حوادث شدیداً متکی به دانش، مهارتها و تجارب نیروی انسانی شان می باشند و صرفاً مجهز بودن به سیستم های فیزیکی و مکانیکی ضامن موفقیت آنها نخواهد بود.

بنابراین اگر سازمان ها نتوانند سطح  دانش علمی و تخصصی  HSE را در کارکنان خود بالا ببرند، قطعاً دچار چالش های متعدد مدیریتی شده که یکی از آنها افزایش رخداد حوادث می باشد.

به نظر می رسد راز موفقیت سازمانها در دستیابی به توسعه پایدار در قرن ۲۱ در کنار بهره گیری از تکنولوژی ها و سیستم های نوین و موثر، به کارگیری مدیریت دانش در حوزه علوم HSE است.  

معمولاً دانش HSE در سازمان ها در دو نوع دیده می شود یک نوع تحت عنوان دانش رسمی یا دانش صریح است که شامل داده ها، رویه های سازمانی، نرم افزارها، فیلمها، گزارشهای سازمانی، بیانیه ماموریت، نمودار سازمانی و غیره می باشد. این نوع دانش به سادگی قابل پردازش رایانه ای، انتقال الکترونیکی و ذخیره در پایگاههای داده است و نوع دیگر، دانشی است که به صورت عینی قابل پردازش نیست، بلکه خاصیتی ذهنی دارد که به طور انحصاری در تسلط افراد باقی می ماند. بخش زیادی از تولید دانش در سازمان مرتبط با به کارگیری این نوع غیرصریح از دانش و تبدیل آن به نوآوری ها، فناوریها و خدمات واقعی است. در این فرایند، دانش فردی کارکنان تبدیل به دانش سازمانی ارزشمند برای کل سازمان می شود. این نوع دانش که به دانش ضمنی نیز معروف است برای انجام امور و فعالیتها ضروری بوده و به افراد و درون آنها وابسته است. در حالیکه دانش صریح سازمان وابسته به افراد نیست، لیکن به پشتوانه دانش ضمنی کارکنان، رشد می کند. بنابر تحقیقات زیادی که انجام گرفته است، تنها 20% دانش آشکار و واضح و 80% مابقی تلویحی و نهفته  است (داونپورت و همکاران).

هدف از مدیریت دانش HSE معرفی راهکارهایی است که سازمان را در نیل به سوی اهداف بهداشت، ایمنی و محیط زیست یاری رساند. سازمانها برای اینکه بتوانند مدیریت دانش HSE را توسعه داده و تقویت کنند، باید در فعالیتهای HSE مهارت های لازم را به دست آورند. این مهارتها عبارتند از:

  • o       توانایی کسب تجربه از موفقیتهای دیگران و به کارگیری آنها
  • o       درس آموزی از تجارب قبلی و فعلی
  • o       الگو برداری از سازمانهای موفق، مقایسه آنها با خود، تحلیل شکاف و بهبود عملکردها
  • o       توانایی انتقال مؤثر و سریع دانش در تمام سطوح سازمان

ولی متاسفانه در حال حاضر در توسعه مدیریت دانش در حوزه HSE موانع عمده ای وجود دارد که عمده ترین آنها عبارتند از:

1-    مقاومت نیروی انسانی در به اشتراک گذاشتن دانش HSE

2-    ساختارهای سلسله مراتبی و غیر منعطف

3-     سیستم های نامناسب حقوق و دستمزد

4-     عدم وجود فرهنگ مشارکت و اعتماد متقابل در فرهنگ سازمانی

مطمئناً تا زمانیکه این موانع وجود داشته باشند و قدمی در جهت رفع آنها برداشته نشود حتی اگر جدیدترین تکنولوژی ها و سیستم ها به کار گرفته شود، باز هم تضمینی بر کاهش سطح حوادث در سازمان نخواهد بود، بنابراین ضروری است از فرهنگ سازمانی سنتی رایج فاصله گرفته و با استقبال از نوآوری و خلاقیت و نهادینه سازی فرهنگ اشتراک گذری اطلاعات و مشارکت، در اشاعه هر چه ببیشتر دانش گام برداریم.

به امید روزی که مدیریت دانش به عنوان یکی از راهکارهای مدیریتی مد نظر مدیران HSE قرار گیرد.


 

امارگیر حرفه ای سایت

امارگیر حرفه ای وبلاگ و سایت

 
 
 
--- عباس زراءنژاد-hse page contents