امارگیر حرفه ای سایت

امارگیر حرفه ای وبلاگ و سایت


 

سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست ( HSE-MS)

این وبلاگ تلاش می کند به نشر و ارائه مطالب علمی و کاربردی در زمینه سیستم مدیریت HSE و همچنین آخرین اخبار مرتبط بپردازد.

مدیران جوان در حوزه HSE‌ فرصت یا تهدید؟
ساعت ۸:٥٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٤ اسفند ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

شهرداری تهران در ادامه سیاست به کارگیری مدیران جوان، اقدام به استفاده از چهره های جوان در سطوح مختلف مدیریتی خود نموده است. شهردار محترم تهران با تاکید بر اهمیت توجه به نیروهای جوان، گفت: «تا زمانی که ما با سن بالا در این سیستم کار می کنیم، میدان به جوانان داده نمی شود و از امروز هیچ حکمی برای شهرداران نواحی با سنین بالا صادر نمی شود و حتی معاونان شهرداران در مناطق نیز باید جوان باشند و از تجربه افراد مسن تر در حوزه های دیگر استفاده می شود. »

سری به سایت شهرداری تهران زدم تعداد زیادی از مدیران از سطوح مختلف نظیر شهرداران مناطق و نواحی، معاونین شهردار، مدیران عامل  شرکتها و سازمانهای وابسته به شهرداری در دهه چهارم زندگی خود به سر می برند و جالب اینکه همگی جایگزین نیروهای سن و سال گذشته شده اند.

ولی نگاهی به مدیران فعال شاغل در حوزه HSE ‌در سطح ملی، حکایت از دور ماندن نیروهای جوان در بدنه مدیریتی HSE دارد اما براستی چرا؟

نگاهی به ساختار اداری حکومت نبوی نشان می دهد «کارآمدی»، «فضیلت» و «شایستگی» از اصول محوری تعیین مسؤولیت ها به شمار می رفت و «جوانان» که در میان سایر اقشار، گرایش بیشتری به آیین اسلام داشتند و از روی آورندگان نخست دین محمدی بودند، بیشترین امتیاز را در تصدی مسؤولیت های اداری، دفاعی، داوری و فرهنگی داشتند و درعرصه های مختلف، دیدگاهها و نظریات مشورتی ایشان مورد پسند و پذیرش پیامبراکرم صلی الله علیه وآله قرار می گرفت که در این میان می توان به حضور چشمگیر، بی نظیر و به یادماندنی سرآمد جوانان، امام علی علیه السلام در تمام عرصه ها اشاره کرد. این توجه ویژه به جوانان درس های زیادی به ما می دهد.

در حال حاضر عمر اداری مدیرانی که در راس امور HSE  هستند و قرار است شاخص‌های پویایی و شتاب را در این حوزه توسعه و رشد دهند از 30-25 سال گذشته است. مطمئنا اگر جوانان در فعالیت های مدیریتی HSE  وارد شوند، موفقیت ها و پیشرفت های HSE  در تمامی زمینه ها دو چندان خواهد شد. جوانان می‌توانند در عرصه مدیریت HSE  وارد شده و حرکت اصلی نظام مدیریت HSE  را به جلو ببرند و پویایی را در دستگاه های اجرایی ایجاد کنند.

در بحث HSE، اگر بخواهیم آسیب شناسی از وضع موجود داشته باشیم، معتقدم اصلی ترین معضل، نگاه خاص مدیریتی به آین حوزه می باشد.

احساس می کنم برخی از مدیران در امور HSE مدیریت استراتژیک ندارند، مدیریتشان بیشتر حل بحران است به این معنا که سعی می کنند به شکلی رفتار کنند که بحرانی ایجاد نشود. نگاه به آینده را مدنظرشان ندارند، مدیریتشان مدیریت جلوگیری و یا حل بحران است. من احساس می کنم استفاده از نیروهای جوان در مناصب مدیریتی HSE بسیار ضروری است.

به نظرم جوان بودن یعنی انرژی جنگندگی، تلاش و پشتکار مستمر، خلاقیت و نوآوری، امید به تغییر، آرمان‌های بزرگ، به روز بودن و بسیاری امتیازات دیگر.
نگاهی بیاندازید به شرکت‌های موفق، نگاهی بیاندازید به آن دسته از این شرکت‌ها که سرعت رشد بالایی تنها در چند سال بعد از تاسیس داشتند، تعداد قابل توجهی از مدیران این شرکت‌ها جوان هستند. HSE‌ حوزه جوانی است. حوزه جوان، خون جوان و روحیه جوان می‌طلبد.
در نتیجه حضور جوان‌ها را در HSE  بسیار ضروری می‌دانم. جوان‌ها نیروی محرک اجرا و به شدت اهل عمل هستند و این چیزی است که HSE  به آن احتیاج جدی دارد.


 

امارگیر حرفه ای سایت

امارگیر حرفه ای وبلاگ و سایت

 
 
 
--- عباس زراءنژاد-hse page contents