امارگیر حرفه ای سایت

امارگیر حرفه ای وبلاگ و سایت


 

سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست ( HSE-MS)

این وبلاگ تلاش می کند به نشر و ارائه مطالب علمی و کاربردی در زمینه سیستم مدیریت HSE و همچنین آخرین اخبار مرتبط بپردازد.

اطلاعیه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور در باره‌ آزمون دکتری سال 1391
ساعت ٢:٥۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٧ آذر ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

دومین آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (Ph.D) سال‌ 1391 بر اساس‌ برنامه‌ زمانی‌  اعلام شده از طرف سازمان سنجش در صبح و بعداز ظهر روز جمعه 25/1/1391 برگزار خواهد شد و امسال هم مانند سال گذشته رشته بهداشت حرفه ای هم جزء رشته های آزمون قرار دارد.

خبر خوشحال کننده ای که وجود دارد این است که ایرادات اساسی آزمون سال گذشته تا حد زیادی مرتفع شده است به طوریکه:

الف) بر خلاف سال گذشته که ضریب تمامی دروس با هم یکسان بود، امسال ضرایب مواد امتحانی شامل زبان انگلیسی به عنوان یک ماده آزمونی ضریب 2، استعداد تحصیلی به عنوان یک ماده آزمونی ضریب 1 و دروس تخصصی به عنوان یک ماده آزمونی ضریب 4 می باشد.

ب) نحوه پذیرش که در آزمون سال گذشته محل ابهام زیادی برجای گذاشت و حق های زیادی را ناحق کرد، هم امسال اصلاح شده است، به طوریکه ضمن اینکه مانند سال گذشته معرفی اولیه داوطلبان به صورت چند برابر، بر اساس 80% نمره کل آزمون و 20% معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد (معدل‌ها تراز می‌شود) و سهمیه داوطلب صورت خواهد گرفت، ولی پذیرش نهایی از بین داوطلبانِ پذیرفته شده‌ی مرحله اولِ معرفی شده به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش بر اساس نمرات ارسالی دانشگاه‌ها و آزمون کتبی ( که البته درصد تاثیر گذاری آن هنوز اعلام نشده است)، اولویت کدر رشته محلهای انتخابی داوطلب و ظرفیت اعلام شده صورت خواهد گرفت. در حالیکه سال گذشته نمره نهایی صرفاً بر اساس نمره مصاحبه و توسط دانشگاهها به سازمان سنجش اعلام می شد و نمره کتبی داوطلبان هیچ گونه تاثیری در نمره نهایی نداشت.

ج) در آزمون سال گذشته تعداد سوالات بهداشت حرفه ای 60 تا بود و بدون تفکیک دروس ارائه شده بود، در حالیکه امسال مجموعه دروس تخصصی بهداشت حرفه ای در سطح کارشناسی ارشد و به تفکیک دروس زیر مورد آزمون قرار خواهد گرفت:

  • عوامل فیزیکی زیان آور محیط کار
  • عوامل شیمیایی زیان آور محیط کار و تهویه صنعتی
  • سم شناسی صنعتی
  • بیماری های شغلی
  • ارگونومی
  • ایمنی و حوادث ناشی از کار

البته تنها نکته ابهام تستی بودن یا تشریحی بودن سوالات آزمون است که هنوز مشخص نشده است.

اصل اطلاعیه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور در باره‌ شرایط وضوابط ، تاریخ و نحوه‌ ثبت‌ نام‌ در آزمون‌ ورودی دوره‌ دکتری ‌ نیمه‌متمرکز را می توانید اینجا ببینید.


 

امارگیر حرفه ای سایت

امارگیر حرفه ای وبلاگ و سایت

 
 
 
--- عباس زراءنژاد-hse page contents