امارگیر حرفه ای سایت

امارگیر حرفه ای وبلاگ و سایت


 

سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست ( HSE-MS)

این وبلاگ تلاش می کند به نشر و ارائه مطالب علمی و کاربردی در زمینه سیستم مدیریت HSE و همچنین آخرین اخبار مرتبط بپردازد.

در HSE دچار شعار زدگی شده ایم خبری از تحقق شعارها و عمل نیست
ساعت ۳:٢٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٤ تیر ۱۳٩٢  کلمات کلیدی:

 

آیا وضعیت ما در حوزه HSE همانی است که در گزارشات حجیم و رنگینمان گزارش می کنیم؟ آیا واقعاً همه چیز خوب و عالی است و هیچ عیب و ایرادی وجود ندارد؟ آیا آنچه در تریبون ها بیان می شود یا در گزارشات مکتوب می شود عین حقیقت است؟

بپذیریم که فاصله بین شعار و عمل در HSE بسیار زیاد شده است. عدم تعهد مدیران به مبانی ارزشی و اخلاقی HSE باعث شده است آمار، ارقام و گزارشات عملکرد به گونه ای مهندسی و مدیریت شوند که همواره شرایط خوب و عالی جلوه کند.

می گویند  یکی از حاکمان به همراه وزیر مشاورش جهت سرکشی به اوضاع مملکت در شهر قدم می زندند.حاکم از وزیرش پرسید امسال وضعیت اقتصادی مردم چگونه بود؟ وزیر مشاور که می دانست بازگویی حقیقت (وضعیت اسف بار معیشتی مردم) می تواند عدم کفایت و تدبیر او را مشخص و منجر به عزل او شود گفت امسال به حمد خدا همه کفاشان به حج رفتند حاکم از همه جا بیخبر هم خوشحال و شاد گفت پس وضع اقتصادی مردم آنقدر خوب بوده که حتی کفاشان هم توانسته اند به حج بروند. غافل از اینکه وضع اقتصادی عامه مردم آنقدر بد بود که مردم توانایی خرید کفش را نداشتند و کفش های خود را بارها برای تعمیر به کفاشان می سپردند. پس وزیر مشاور با نوع گزارشی که ارائه داد هم خود را از بیکاری نجات داد و هم باعث مسرت حاکم شد.

شاید این حکایت در سازمانهای ما هم وجود داشته باشد شاید باز هم چنین حاکمانی در حال حکمرانی باشند و چنین مشاورانی در حال مدیریت امور!!! 

مشخص است که براحتی می توان اعداد و ارقام را طوری بیان نمود که حقیقت پنهان بماند. رویه ای که متاسفانه باب شده و به طور روزافزون هم علاقمندان بیشتری می یابد.

 


 
رمضان ماه بندگی
ساعت ٢:۳٠ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٢ تیر ۱۳٩٢  کلمات کلیدی:

خدا را بی نهایت شاکرم که باز هم از خزانه ی موهبت و الطاف بی کران خود بر من حقیر منت نهاد تا دگرباره بتوانم این ماه پر برکت و پر فضیلت را درک نمایم؛

پروردگارا!
صیام و افطار و سحر و نیایش و نماز و قنوت و سجود و رکوعم، بهانه ی تماشای یک نگاه ناز توست؛ دریغم مدار. تشنه ی آب و گرسنه ی طعام نیستم. من تشنه دیدار تویم ای نور زمین و سماوات!
سیه رویم و در سپیدی بحر عنایت خویش، شستشویم ده و با دلی پاکیزه بر خوان ضیافت رمضان، اذن جلوسم ده
صد شکر که انتظاری تلخ به سرآمد و وصل شیرین یار،حاصل شد. التماس دعا.

 


 

امارگیر حرفه ای سایت

امارگیر حرفه ای وبلاگ و سایت

 
 
 
--- عباس زراءنژاد-hse page contents